| Shi_Atat_Georgi_2000 a întrebat:

Buna TPU :-) Eu trec clasa a 6 si nu stiu ce rechizite imi trebuie(caiete...)Am inteles ca la fizica imi va trebui un caiet de mate(studentesc sau mic)? Si imi spuneti va rog ce materii noi voi avea :-). Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mariuss32 a răspuns:

Ceva nou vei avea Fizică, tot ceva legat de mate și îți recomand caiet studențesc de mate si la fizică și la mate. La română tot caiet mare(eu îți spun cum m-am pregătit când am ajuns în a 6-a, eu trec a 8-a). La religie caiet mic de română la fel și la cultură civică și istorie, biologie și geografie cred că știi de care caiete(d-alea lungi cu o foaie albă și una pe care să scrii) la TIC eu am folosit de mate mic. Cam atât... altceva nou nu îți bagă decât la 7(chimia). Sper că te-am ajutat, dacă ai o nelămurire răspunde la mesajul ăsta.

1 răspuns:
| Boomkin1337 a răspuns:

La fizica e cel mai bine sa ai un caiet studentesc de matematica. Cartile o sa le primesti de la scoala, si caietele o sa ti le cumperi in functie de materii (o sa iti spuna profesorii ce caiete sa cumperi). Pe langa asta, cumpara-ti un stilou si cateva rezerve, un pix, o trusa de geometrie si niste carioci/ creioane. Daca mai aveti nevoie si de altceva va va anunta profesorul.