| saharabya a întrebat:

Buna TPU (funda` care ma ajuta) am si eu o mica problema de cand a inceput scoala: nu mai inteleg nimic din matematica...in a 5-a (anul trecut) eram a doua din clasa (adica a 2-a cea mai buna la mate), dar acum, nu mai stiu nici sa rezolv un exercitiu banal de sipmlu...va rog, spuneti-mi o solutie sa imi revin cum eram, ca acum se apropie si testarile initiale, si imi e frica. plsss TPU, funda + vot cel care ma ajuta cu o solutie super

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este decat una : sa repeti ceea ce ai invatat in anul trecut! Ia-ti caietele de mate, eventual manualul daca-l mai ai, si apuca-te de treaba caci,acele teste initiare sunt, de fapt, verificari ale insusirii materiei din anii trecuti. Spor la recapitulare!

| AoiTori a răspuns:

Exerseaza acasa! Rezolva din nou exercitiile facute in clasa pana le intelegi cu adevarat rezolvarea, ia-ti alt ex. asemanator cu cel pe care nu stii sa-l rezolvi, Uita-te in caietele de anul trecut>> |Sper ca te-am ajutat!

| MissDelevingne a răspuns:

Nici eu nu inteleg matematica, dar macar nu scriu teme pe TPU

| Abandoned a răspuns:

Invata! Ce mama naibii sa faci? Oricum, acum ai geometrie! Super! Sper sa nu devii paralela cu ea! Adica o sa inveti despre drepte paralele, dar sper sa nu te identifici cu ele!

| Danutza27 a răspuns:

Pai in vacanta ai facut precum greierii vara ai lasat creierul la odihna si de bunicul spunea organul care nu il folosesti se atrofiaza

| kristy10 a răspuns:

Ia-ti meditator

| Raamonikaa a răspuns:

Iti trebuie meditator dar si multa munca individuala. Sau fa temele la mate cu o colega mai desteapta ca tine, altfel ramai in urma cu matematica si nu o sa mai intelegi chiar nimic, o sa-ti fie foarte greu sa recuperezi.

| saharabya explică (pentru Raamonikaa):

Pai, cand am spus ca sunt a doua cea mai buna la mate, primul (the best) e un baiat, nu o fata tongue

| Raamonikaa a răspuns (pentru saharabya):

ERAI a doua din clasa anul trecut. E la timpul TRECUT. Poate la timpul PREZENT esti cea mai slaba la mate din clasa, sau poate chiar din scoala. happy
In fine, mi-am pierdut vremea cu tine dandu-ti sfaturi, regret asta acum. Am crezut ca ai si altceva in cap decat mate (ah, nici mate nu mai ai, am uitat). happy

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Pai reka ar fi bine sa recapitulez potin materia de a5a si exersand vei reusi succes :*

| OnLy a răspuns:

Asa Am fost si eu... Este Lipsa De Exercitii
Explicatie: In Vacanta Mare din clasa a 4-a pana in a 5-a nu ai facut nimic ca asa am patit si eu
Remediu:Fa cat mai multe exercitii si o sa iti revii