| Daryus_Yo_1994 a întrebat:

imi spune-ti si mie va rog frumos ordinea cronologica a intamplarilor, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

" ordinea cronologica a intamplarilor" este de fapt o datare in timp a evenimentelor/intamplarilor luate in ordine crescatoare/cronolgica de la inceput pana la sfarsit.Adica daca tu ai mers la bunici pe data de 18 sep si ai stat pana pe 24 dec tot ce s-a intampat in acest timp si ce ai facut sunt intamplari cronologice daca le explici zi cu zi s-au saptamana cu saptamana incepand de cand ai ajuns.

Mai simplu PAS CU PAS dar datele trebuie sa fie in crestere.Un fel de ceas care masoara cand s-au intamplat evenimentele/intamplarile

1 răspuns:
| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Depinde, poate sa aiba legatura cu ceea ce s-a intamplat de exemplu din 2014 inapoi catre 2013, 2012 si asa mai departe, sau de demult pana azi, gen anul 1000 pana 2000, ordine crescatoare sau descrescatoare a unor evenimente happy