| Bubu47 a întrebat:

Bună, TPU! În ceea ce privește admiterea la licență la FPSE, domeniul psihologie, în afara plății taxei de înscriere în data examenului de admitere, trebuie depuse și actele necesare? Am mai întrebat și alte persoane(inclusiv studenți în domeniul respectiv) care mi-au oferit răspunsuri contradictorii, iar în documentele aflate pe site-ul FPSE nu se menționează prea multe. Mă poate lămuri cineva?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai la orice facultate trebuie sa te duci in zilele de inscriere cu dosarul complet (adica diploma de bac sau adeverinta, foaie matricola, copie buletin, adeverinta medicala) si sa platesti taxa, iar examenul (in caz ca se da) este programat in alta zi.

| ralucssssss a răspuns (pentru Bondarel99):

Ai idee dacă media de la bac contează la admitere?