| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
La mine la scoala deja, de maine, nu va mai veni nimeni. Nici azi nu am facut nimic. La voi cum e? Ati intrat in vacanta deja, sau mai mergeti la scoala?

19 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești la vreun grup scolar de la țară?

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Nu. Sunt la liceu in Craiova. Unul foarte bun. Dar asa e in fiecare an.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

Trist dar adevarat

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Elevii nu mai vin
la ore, profesorii nu isi dau interesul sa predea in aceste zile. Se apropie Craciunul. Unii dintre profesori nici nu mai vin la scoala, dar sa intre si la ore.

| Frank51 a răspuns:

Am luat vacanța de joia trecută.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Norocul tau.

| Lukasssz a răspuns:

Eu nu m-am mai dus la scoala de vineri. Dracu stie ce or face colegii si profesorii laughing

| literallythesamebruh a răspuns:

La noi joi se ia vacanță. Foarte nedrept dar asta e.

| Erin28 explică (pentru literallythesamebruh):

Profesorii ne-au spus de azi "Sarbatori fericite", si chiar ne-au anuntat, ca sa zic asa, ca nu mai facem ore de maine. Toti colegii mei de clasa ai spus ca nu mai vin de miane la scoala, nici macar nu au mai pus absente in catalog, pur si simplu am stat toata ziua.

| gabriel2004o a răspuns:

Normal,fix azi am dat și teza la informatica

| Erin28 explică (pentru gabriel2004o):

Am scapat de teze de miercurea trecuta. As fi vrut si eu sa merg la scoala, fiind in clasa a 12 a, mi-ar fi prins bine niste teste de bac rezolvate cu profesorii, dar daca nu mai vine nimeni la scoala, nu am ce face. Asta e situtia. Am luat la rand fiecare elev din clasa mea si l-am intrebat daca mai vine, toti au spus ca nu mai vin de maine.

| Cehoslovacia a răspuns:

Eu intram in vacanta c-o luna inaintea tuturor la scoala laughing

| Erin28 explică (pentru Cehoslovacia):

Asta e. Daca nu mai vor elevii sa vina la scoala. Azi am fost vreo 8 in clasa, din 35.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru Erin28):

U ce zici, astia mai veneau la liceu pe ultima suta? :))
https://www.youtube.com/watch?v=M6A5cpPJD2g

| MattteoAbz1111 a răspuns:

Salut! laughing
Azi am fost la scoala și am fost doar 6 copiii, mâine probabil vom fi in același format, miercuri ne cheamă ca sa ne dea cadourile de la scoala, după care ne trimite acasa și de joi stam acasa =)

| Erin28 explică (pentru MattteoAbz1111):

La mine la scoala nu mai vin elevii. Asa este mereu de sarbatori. Azi am fot vreo 8, si am discutat cu ei si au spus ca nu mai vin de maine. Eu as mai fi mers, dar nu prea am ce face singura, din moment ce nici macar profesorii nu mai intra la ore.

| BrainiaculEmoji a răspuns:

Eu inca mai merg, si merg pana miercuri. Ciclul primar, LTB Cervantes.