| lSchizo a întrebat:

La scoala, ne-au selectat pe cei cu media mai mare de 8.55 pentru bursa de merit. Eu mai iau bursa de boala, iar d-na diriginta mi-a spus ca am dreptul numai la o singura bursa. E adevarat? Adica nu am auzit de nimic legat de chestia asta pana acum. Si pana la urma e dreptul meu. straight face Astept raspunsuri cat mai explicite. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Este adevarat. Statul nu iti ofera decat o singura bursa. Daca tu te incadrezi la mai multe, ai dreptul s-o alegi pe cea mai mare. In acest caz, bursa de merit.
Stiu ca ti se pare nedrept...asa mi s-a aprut si mie la inceput, dar traim intr-o tara in care nedreptatea e la putere si trebuie sa ne conformam!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| deavolu a răspuns:

Nu e adevarat bursa de merit o primeste orce persoana care invata bine nu are importanta ca primesti si alte burse

| angel09 a răspuns:

Buna! imi pare rau sa spun asta, intr-adevar e dreptul tau dar fondurile sunt insuficiente si spune-mi tu ai fi bucuroasa sa primesti 2 burse iar altii nimic? asta e singura explicatie pentru care nu poti beneficia de ambele burse care pe buna dreptate ti se cuvin.Nu e nimeni vinovat de boala ta pentru care ti-a fost acordata bursa la fel cum nici tu nu esti vinovata ca altii nu primesc nimic.Imi pare rau daca am fost prea dura dar asta este opinia mea.