| Malvina24 a întrebat:

Daca am media peste 9, 70 am auzit ca exista sanse sa iau bursa de merit! unde as putea sa vorbesc in legatura cu asta? cui sa ii spui, cui sa ma adresez? Multumesc pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Bursa de merit se da peste 9. 92, iar cea de studiu peste 9. 78. Daca ai mai putin, nu primesti bursa. Poti intreba la secretariat, ei au o lista cu cei care primesc bursa; daca esti printre ei, te vor trimite la contabilitate si va trebui sa-ti faci card.

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Diriginta este cea care anunta la Comisia de acordarea burselor numele elevilor care sunt in drept sa primeasca.Aminteste-i si poti si sa intrebi la secretariat si cat mai repede sa nu treaca termenul de revizuire a listelor cu cei propusi pentru semestrul al II-lea.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Felicitari pentru rezultatele bune la invatatura! Informatiile necesare le poti gasi la secretariat sau vorbesti direct cu diriginta/e sau cu directorul. Ei sunt cei mai in masura sa stie legislatia, pentru ca dupa cum vezi...totul se schimba de la o zi la alta.

| MisterKat a răspuns:

Mergi la secretariat sau intreab-o pe diriginta ta si cere-i un sfat! happy Ai sanse sa iei o bursa, ai o medie foarte mare! Felicitari!

| cîrne a răspuns:

Si eu am luat premiu intai in clasa a doua. zic si eu asa.nu ma laud.

| dyddyyyx18 a răspuns:

In primul` rand, felicitari pentru medie smug
Cat despre bursa, da, din cate stiu eu iei daca ai o medie mai mare de 9. 50winking

| Hombre a răspuns:

Felicitari si ma bucur. Iata ca se mai invata spre spre dezamagirea unora.

| hamsterx a răspuns:

Da asa e. dirigintei care ii va spune directoarei.ar fi trebuit sa iti spuna deja chiar diriginta ta. daca nu a facut asta e ok sa-i spui chiar tu happy o colega de-a mea ia in fiecare an bursa de merit deci te sfatuiesc sa vorbesti si tu in legatura cu aceasta. te pup:*

| emanuelf a răspuns:

Valabil si pentru liceu si pentru facultate: trebuie sa te adresezi secretariatului unitatii de invatamant.

| 61n4 a răspuns:

Unui profesor dn cadrul scolii tale. am o colega la fel.
bursa se acorda daca ai media peste 9. 50 tongue vorbeste cu directorulwinking bafta :*