| Bufferia a întrebat:

Buna,TPU, ma intrebam ce liceu sa aleg, adica ...Eu am 2 variante :biologie-chimie sau arte plastice.Eu ador desenul,e lumea mea,biologia si chimia ma fascineaza si imi place mult de tot,mai ales partea moleculara, totusi acolo am nevoie multa de fizica si mate unde sunt praf, sunt clasa a 7 si am timp sa recuperez intr-un an jumate dar chiar vreau sa ma decid ce sa aleg pentru ca la anul dau evaluarea nationala... nu vreau raspunsuri gen :mai ai timp sa te gandesti, stiu ca am dar vreau sa iau o decizie. funda, si scuze pentru greselile de scriiere.

Răspuns Câştigător
| Fintommi a răspuns:

Daca chiar te pasioneaza desenul eu zic sa mergi pe el, si daca chiar ai talent; cu biologia si stiintele naturii e mai greu sa stii ..va trebui sa muncesti foarte mult si e foarte stresant crede-ma. Apropo, ai un site pe care iti postezi desene? ^^ as vrea sa stiu daca nu te deranjeaza, poti sa imi dai mesaj :*

| Bufferia explică (pentru Fintommi):

Pai am niste desene cu haine in telefo vrei sa ti-le las la mesaje?

8 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ai putea sa te gandesti si la ce meserie vrei sa te faci.Nu poti face stiinte ale naturi si sa te faci pictor.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Cel mai bine alegi ce îți place ție și ce îți îndemă sufletu.

O seară bună!

| Bufferia explică (pentru OnuOnulică):

Da dar nu stiu ce sa ale am inclinatii spre amandoua

| Alexandru0007 a răspuns:

Arte plastice e mai ok. poti sa devii designer si alte lucruri din care poti da frau imaginatiei

| einenebun23 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa mergi pe varianta Reala adica cea cu biologia si chimia (Stiinte ale naturii) este mai de viitor decat desenul.

| Bufferia explică (pentru einenebun23):

Poate,dar daca este mai greu decat mi-as fi inchipuit eu? adica acum stiu foarte multe legat de aceaste materii si am note mari media 10 la chimie 9 la bio, totusi ma gandesc, imi plac mult dar daca vor incepe sa-mi displaca? si nu stiu adica...da este o varianta dar daca aleg biologia ce fac cu talentul la desen, caci il am. sunt la cercul de pictura la scoala, si merg la olimpiade.

| Rührselig a răspuns:

După părerea mea toate 3 sunt materii frumoase.
Dacă spui că adori pictura ar trebui să mergi acolo, dar dacă se dovedeşte că n-ai destul talent, poţi oricând încerca biologia, e fascinantă această materie. happy