| GreenBubble a întrebat:

Preinscrierea online la Universitatea Transilvania (drept) este obligatorie?
Ma tot chinui sa o fac de ceva timp si nu reusesc...
Cand ajung la partea unde trebuie sa selectez facultatea, ciclul de invatamant etc., desi le-am selectat cand vreau sa trec la "Pasul urmator" imi spune : "Trebuie sa completati optiunile
SELECTIE FACULTATE, CICLU SI FORMA DE INVATAMANT"
straight face stie cineva ce trebuie sa fac in conditiile astea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu este obligatorie preinscrierea online--- oricum va trebui sa depui personal dosarul cu actele necesare inscrierii! Deci, te poti inscrie direct la sediul facultatii alese in perioada aferenta inscrierilor la admitere. Vezi, la pagina 34 din "Ghidul admiterii" unde te poti inscrie direct ( adresa exacta si corpul de cladire); http://www.unitbv.ro/admitere2014/GhidulAdmiterii.aspx

| GreenBubble explică (pentru alessia5158):

Am rezolvat. happy
Multumesc pentru raspuns!
(^_^)

3 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Eu ţi.as recomanda mai degrabă studiul în occident, în sua şi uk în special. interesează.te, bate cu mult invatamantul românesc, acum depinde de tine. E doar o părerehappy succes.

| GreenBubble explică (pentru Mwha):

Eu stiu deja toate lucrurile astea dar deocamdata am nevoie de un raspuns la intrebarea pe care am pus-o.
Multumesc oricum.