| CarBBoN a întrebat:

Buna TPU.

Profesoara mea de limba romana mi-a spus ca la examen nu e voie sa scrii de tipar. (Exemplu: Ana are mere.) Vreau sa stiu daca este adevarat acest lucru. Am incercat sa imi schimb scrisul inapoi in ala de mana dar scriu oribil. Vreau sa stiu daca chiar nu e voie sa scrii de tipar la examen. Funda.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Scrisul trebuie sa fie de mana sau cat mai asemanator cu cel de mana. Unele comisii il pot considera semn de copiat.

| AFR81 a răspuns:

Profesoara ta are dreptate. La examene, teste si ce mai vrei tu, se scrie de mana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, din păcate ( pentru tine ), profesoara respectivă are dreptate!
În caz contrar, se poate considera semn distinctiv sau ţi se pot scădea puncte la corectare sad

Toate cele bune!

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca este o masura de preventie. Exista comisii care il vor considera semn, depinde de norocul pe care il ai. Daca vrei sa risti, nu trebuie sa il schimbi. Dar daca nu vrei sa risti atunci nu trebuie decat sa continui sa exersezi. Banuiesc ca mai ai un an la dispozitie. Este suficient timp sa iti modelezi scrisul.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Da e adevărat

Răspuns utilizator avertizat