| CossssssminaaGbb a întrebat:

Saptamana viitoare termin clasa a 7 a :3. De cand am inceput anul scolar m-am gandit pentru cand voi intra la liceu sa intru pe profil muzical :3. Intrebarea e : ce ar trebui sa stiu ca sa intru la muzica? Si trebuie neaparat sa stiu sa cant la un instrument muzical?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Nu. Acest lucru înveţi în incinta şcolii. Baftă happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( muzică ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

Toate cele bune.

| Xpressurself a răspuns:

Doar ei stiu cel mai bine sa-ti raspunda la intrebare.