| Boss_Edy_1990 a întrebat:

spuneti-mi si mie un program in care sa faci desene ca pe paint, si sa le poti face sa se miste ca desenele animate de la TV extonguehineas and Pherp, si altele.

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Tu vrei un program frate cu 2 butoane:
1.Deseneaza personajele
2.Animeaza personajele dupa cum gandesc acum, stai putin, dupa semnalul sonor:

| Andreeamirabelle a răspuns:

Nu ai decats a le desenezi normal si sa le bagi intr-o succesiune rapida ca sa se miste. Poti prin Windows Movie Maker,bagi desenele in ordinea care trebuie si creezi un filmulet cu ele, ai grija sa setezi acolo la ce interval sa se schimbe imaginile, un interval cat mai min(sub o secunda)si sa nu bagi efecte de intrare si de iesire, ca nu o sa mai aiba niciun semn, trebuie sa fie ca o succesiune.