| Queenz a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si luni urmeaza sa dau simulare la limba si literatura romana.
As vrea sa stiu ce specii intra in programa de simulare, pentru ca stiu ca nu intra toate!
Si pe ce ar trebui sa ma axez mai mult, adica maine vreau sa trec sa repet toata ziua, toate speciile care intra in programa, pentru ca pana acum am exersat pe partea gramaticii si nu stiu care sunt acestea happy
App, vreau niste sfaturi, pentru a fi mai calma

2 răspunsuri:
| Anonima2m4D a răspuns:

Pai o sa ti dea genul liric care cuprinde doina populara si pastelul si genul epic care cuprinde basmul popular si fabula.Presupun ca luni la simulare o sa va dea ori genul liric ori fabula ori genul epic.Dar tu trebuie sa le inveti pe toate.Succes

| danizz27 a răspuns (pentru Anonima2m4D):

Acestea se dau la clasa a 7 a. La clasa a 8 a mai sunt câteva ca, ca de exemplu Balada, Titlul sau Caracterizarea de personaj