| anonim_4396 a întrebat:

sunt din Timisoara si la anul o sa ma duc la liceu. Idea e ca nu prea stiu unde sa dau. Pana acum singura mea varianta este Shakespeare deoarece sunt foarte buna la engleza dar m-ar interesa si alte variante. Totusi sa NU includa mate, sport, informatica, gastronomie, biologie sau cosmetica ca profil si daca se poate sa nu trebuiasca intelegera la un nivel mai avansat a francezei sau germanei. O alta varianta care m-a interesat este Vidu pentru ca sunt priceputa la cantat dar eu n-am niciun fel de experienta pe langa corul scolii.
In fine, deci daca esti din Timisoara si ai vreo idee sunt fericita sa o aud. Mersi pentru timpul acordat in citirea intrebarii.(care nu a avut un semn de intrebare. Ops)

1 răspuns:
| CM7 a răspuns:

Ar trebui să te gândeşti foarte bine la ceea ce vrei să faci.La liceu deja eşti la alt nivel...e ca un fel de specializare ca să zic aşa...
De-asta sunt profile ca să îţi alegi unul şi să încerci să te specializezi.
Sfatul meu e să faci ceea ce şti cel mai bine şi mai ales ceea ce-ţi place.
E o idee bună Engleza, e ceea ce se "mănâncă" la ora actuală, te poţi face profesor sau translator, care câştigă o căruţă de bani.