| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Sunt in clasa a 12 a,sunt din Bucuresti si as vrea sa intru ori la Politehnica, ori la Drept. ce meserii sunt mai bine platite si unde gasesc mai usor de lucru? Ce imi puteti spune despre aceste doua facultati? Multumesc.

2 răspunsuri:
| raducu2405 a răspuns:

La drept daca intri si esti foarte bun, poti avea o cariera de succes. este si foarte bine platita meseria de avocat, notar, procuror, judecator. si repet, ca sa-ti gasesti usor de lucru trebuie sa fii foarte bun!

| Alessandraa24 a răspuns:

Pentru admiterea la Drept trebuie sa te pregatesti intens, subiectele sunt destul de grele si au multe capcane.Incearca sa te orientezi in functie de ce ti-ar place tie mai mult. La Politehnica in domeniul It-ului se castiga foarte bine in ziua de astazi este foarte cautat. happy