| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Sunt in clasa a 12 a, sunt din Bucuresti si as vrea sa intru ori la Politehnica, ori la Drept. ce meserii sunt mai bine platite si unde gasesc mai usor de lucru? Ce imi puteti spune despre aceste doua facultati? Multumesc...

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Dupa terminarea dreptului o sa iti fie greu sa gasesti de lucru si va trebui sa platesti un avocat sau sa ai un avocat care sa te indrume, insa meseria este mai bine platita. La Poli sunt foarte multi studenti care termina si nu toti au norocul sa prinda joburi bune. Eu cred ca la Drept ar fi mai ok daca parintii tai au resursele financiare sa te sustina si dupa terminarea facultatii.

| karsivan a răspuns:

Misto se castiga ca inginer instalator dar facultatea e a naibii de grea, iar joburile bine platite tin de noroc sau de multa stiinta, poti pleca afara si sa practici afara, fa ceea ce i-ti place ca si facultate si te orientezi pe parcurs nu conteaza cum sunt platite azi peste 5 ani este altceva.