| Carolina1972 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 la profil uman. Si am o carte cu exercitii de bac la romana, dar pentru profil real. Este o problema daca rezolv de acolo cateva teste, eu fiind la profil uman? Mersi happy

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

S-ar putea ca textele argumentative sa fie mai usor de abordat (oricum structura care trebuie respectata e aceeasi) si la subiectul 3 o sa intalnesti mai putine relatii/caracterizari si mai multe particularitati de specie/poezii (dar asta nu e universal valabil, depinde ce culegere ai).
Pe langa ce am zis, nu vei intalni subiecte din drama, Mircea Cartarescu ("Levantul"), "Zmeura de campie" /"Femeia in rosu", fiindca intra doar la uman.

| Carolina1972 explică (pentru Zorn):

Pe mine doar exercitiile de la
Subiectul 1 ma intereseaza daca ar rost sa le fac, intelegi? Pentru ca in spatele cartii sunt rezolvarile, si as vrea sa ma autocorectez uitandu-ma in spate dupe ce am rezolvat. Dar cartea este pentru real si eu sunt la uman. Asta am intrebat ma incurc mai tare daca fac? Adica is profile diferite. Ma intelegi?

| Zorn a răspuns (pentru Carolina1972):

Nu te incurca deloc ca sunt la fel subiectele. EXACT LA FEL. Doar dificultatea poate sa difere putin, atata tot. In rest ii exact aceeasi structura, fa-le linistita.

| Carolina1972 explică (pentru Zorn):

Iti multumesc! happy

6 răspunsuri:
| Jackpot2 a răspuns:

Diferența dintre uman și real este data de un singur roman. Subiectele I și II sunt foarte asemănătoare!