| 03052003 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si as vrea sa dau la academia de politie Alexandru Ioan Cuza.O sa incep antrenamentele sportive de acum ca sa fiu in forma maxima.Intrebarile mele sunt:
1)Ce liceu m-ar ajuta daca vreau sa aleg ramura criminalisticii?(sunt sigura pe deciza mea)
2)Daca ma pregatesc de acum am sanse sa intru?
3)Cine imi poate spune cat mai multe despre tot ce presupune criminalistica?(doar cei ce cunosc domeniul)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru admitere la Academia de Politie este bun profilul de filologie sau stiinte sociale.
In Academie nu exista specializarea pe criminalistica, abia dupa terminarea te poti specializa, daca esti repartizat la criminalistica.
Pentru detalii privind admiterea poti citi, orientativ, Admiterea 2017, poate tot asa va fi si pana ajungi tu la admitere.
Pentru cum devii criminalist poti citi aici:
http://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/