| StefyTn99 a întrebat:

Sunt la profil mate-info si nu reusesc sa invat algoritmii elementari! M-am chinuit mult timp, cu prietenii, incercam sa inteleg in clasa dar nimic. Ma puteti ajuta cum sa fac sa inteleg algoritmii? Am note mici la info si nu vreau sa am probleme...

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ori inveti singura din culegeri cumparate teoria si practica, ori iti iei profesor meditator sa iti explice foarte bine ori inveti de pe internet, lectii online de matematica(asta scriind pe google).
Matematica e grea si se invata doar eu lucrand mult, exersand in fiecare zi.
Mie unul, nu imi place aceasta materie si nu ma strofoc cu ea..in schimb tu invata, invata, lucreaza, lucreaza, exerseaza.Matematica oricum nu se invata cu una cu doua, iti trebuie rabdare, strofocare si timp si efort intelectual pierdut.
Dar daca vrei cu toata vointa sa inveti si sa te descurci la matematica, o sa poti.happy
Succes.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foaie, creion si "rularea" algoritmului pas cu pas la mana... cea mai buna metoda de inteles

Întrebări recente