| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat ca am fost acceptata la un alt liceu,alt profil si as vrea sa stiu,asa pe ultima suta de metrii, cum m-as putea pregati putin. Sunt la filologie.

Răspuns Câştigător
| andreea7214 a răspuns:

Citeste cateva comentarii literare din operele din anul anterior, stii, pentru testul initial si pentru ce va mai intreaba profa. Fii sigura ca ai notiuni de stilistica literara, figuri de stil, imagini artistice. Invata cateva teme literare si motive din poezii ( de Eminescu preferabil). Ai ceva de recuperat asa ca nu e bine sa lasi in urma materia care a fost, chiardaca ai facut-o oricum la clasa. Noroc!