| anonim_4396 a întrebat:

Vreau linkuri cu exemple de teze la romana si matematica pe semestrul 2.

6 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Clasa?

| TooNight a răspuns:

Pai eu acum cateva zile am dat-o,uite ce mi-a dat mie la teza:Figuri de stil,si sa le explici, sa extragi din text imagini vizuale, auditive, dinamice, despre eul liric 2 caracteristici,ritmul,rima,masura versurilor,elemente naturale ale poeziei,eu am avut poezie,sinonime,antonime,functii sintactice si cazuri, valoare morfologica, pronume personal, reflexiv si demonstrativ, si o compunere cu natura.Bafta!:*

| SwettyCat a răspuns:

A 6a