| andreibest19 a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect la romana mai exact sa construiesc casa lui Costache Giurgiuveanu(Enigma Otiliei).
Si nu stiu din ce si cum sa o contruiesc. Daca stie cineva sau a facut ceva asemanator va rog sa ma ajutati.
Dau funda

Multumesc

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Am facut odata pentru o fetita din vecini macheta unui cartier, si am folosit cutii de medicamente, din carton. Le-am pictat sau le-am intors pe dos, am lipit pe ele hartii decupate din ziare cu imagini de locuinte, blocuri etc. Am folosit crengute pentru a face copaci, am pictat alei, pana si parcari happy a fost amuzant.
Sa revenim... deci, poti folosi cutii de chibrituri, de medicamente sau pur si simplu cartoane pe care sa le indoi astfel incat sa obtii o structura cat mai apropiata de cea a unei case. O sa fie distractiv happy

| RobertoTo a răspuns:

Costache Giurgiuveanu era un om avar si afurisit de ce nu construi o casa prea luxoasa mai bine una mai peticta si mai saracacioasa

| OtiliaMarculescu a răspuns:

Erau cartile alea pentru copii cu ilustratii in "relief", 3D https://madelin.files.wordpress.com/......esita.jpg. Poti sa pictezi sau poti decupa din reviste de prezentare a mobilei.