| ccrank a întrebat:

Trebuie sa fac un referat : Descoperiri stiintifice -Impact negativ asupra mediului. Ma poate ajuta cineva.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Reactorul nuclear, sonda de petrol, sonda de gaz, plasticul, motorul termic și... în principiu cam tot.

| Ionut6999 a răspuns:

Inventii ce au avut impact negativ asupra mediului sunt:bomba atomica, fireste avand in vedere ca intr-un loc unde are loc o explozie nucleara 25 de ani nu creste un fir de iarba, poti sa scrii si despre automobil, deoarece emite extrem de mult CO2, si ai putea scrie si despre carbune, care a produs poluare in diverse domenii: centrale electrice cu carbune, locomotiva cu aburi functiona cu carbune

| Andreea9829 a răspuns:

Masina este intr-adevar o descoperire minunata dar unele nu sunt bune mediului
Becul si acest lucru este folositor dar, ne strica mediul...si scrii tot asa despre electrocasnice...