| maryary a întrebat:

Trebuie sa invat mai bine engleza, daca stiti carti sau site-uri de unde sa invat imi spuneti va rog. Multumesc!

6 răspunsuri:
| irbis96 a răspuns:

Site-uri sunt destule. Incearca sa socializezi cat mai mult cu vorbitorii limbii. Carti sunt cu gramada la librarie, si in plus odata pe an este targul Gaudeamus unde poti sa iti faci plinul happy

Oricum, citeste mult!

| C0nv3rs3 a răspuns:

Exista niste carti speciale, cu CD care sa te ajute cu pronunctia si exercitiile.
Cartea se numeste Snapshot.

| maryary explică:

Mai sus nu am pus di greseala. Ma refer mai mult pe gramatica, dar eu m-am mutat de la scoala. Primii 4 ani am facut engleza la scoala dar doamna, acuma am trecut a 6-a si anul trecut la alta scoala doamna ne-a luat cu gramatica si nimeni nu prea stia si acuma trebuie sa o stim foarte bine. Eu ma pricep la engleza dar cu gramatica nu stau bine. Daca stiti... mai mult pe gramatica. Mltumesc!

| teenager17 a răspuns:

Eu mi-am imbogatit foarte bine vocabularul, citind carti in engleza.Desigur, la inceput le-am incercat pe cele mai usoare ce contineau cunvinte cunoscute, dar si cuvinte noi, ale caror sensuri le deduceam din context sau le cautam in dictionar.Cred ca acesta este cel mai bun mod de a te relaza si de a invata ceva nou, in acelasi timp.

| danivanov20 a răspuns:

Http://www.marplo.net/engleza/
Acest site e super, Recomand sa inveti de pe acest site