| abcd13566 a întrebat:

Trec in clasa a 11-a si sunt la filologie. Am 3 materii noi: sociologie, economie si stiinte. Poate cineva sa imi spuna daca e greu la aceste materii? E mult de invatat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Economia e un fel de ATP combinata cu matematica. E tot cu afaceri si nebunii, doar ca e cu mai multe formule de calcul si chestii de genul.
Sociologia am inteles ca e destul de faina. E mai mult sa vorbesti, despre oameni, chestii dina steahappy
De stiinte n-am auzit vreodata.

| Andreysandu a răspuns:

Buna. Nu are de ce sa-ti fie frica, deoarece sunt niste materii simple. Spre exemplu: la stiinte, inveti despre univers..lumina..ceva gen fizica, la sociologie despre comunicare, te invata cum sa te comporti in societate si la economie inveti despre bani, banci, despre piata muncii, piata capitalurilor. In economie sunt cuvinte greu de retinut.dar daca esti inteligenta ii retii destul de usor. Funda? big grin