| abcd13566 a întrebat:

Trec in clasa a 11-a si sunt la filologie. Am 3 materii noi: stiinte, economie si sociologie. O sa am nevoie de caiete de mate sau de romana? ^^

Răspuns Câştigător
| MegamortX a răspuns:

Economie-caiet de matematică.
Sociologie-caiet de română.
Științe nu am făcut, deci nu știu exact.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să te obișnuiești să folosești numai caietele de aritmetică.
Chiar și pentru maculatorul sau caietul de teme le română.
Și să scrii la un rînd nu la două rînduri.
În primul rînd că faci economie.
Înscrii și ordonezi mai bine paragrafele și textele scrise.
Dacă ai puțină răbdare, la început, îți poți și corecta scrierea, dacă nu e prea caligrafică.
Eu folosesc acest tip de caiet de peste 50 de ani și sunt foarte mulțumit.

| Bianca18 a răspuns:

La sociologie vei avea nevoie de caiet de romana, la economie de mate, caci vei face si probleme, iar la stiinte... nu am avut caiet, dar nu cred ca va conta prea mult. La stiinte obisnuiam sa primim proiecte pe care le prezentam pe calculator, era o ora destul de lejera. happy