| mih5a a întrebat:

Trec pe clasa a 9-a.In mare parte, care ar fi lucrurile generale pe care ar trebui sa le stiu pentru un test initial la Istorie?

2 răspunsuri:
| secretname_8475 a răspuns:

Stai linistita testele initiale nu s trec in catalog toata lumea ia note mici

| Andruşcă a răspuns:

Cu testele initiale depinde de profesor, daca profesorul vrea da, daca nu vrea nu da nici un test.Nu sunt niste lucrui fixe pe care trebuie sa le stii, fiecare profesor da ce vrea el. Unul poate sa dea un test greu ca un examen si altul poate sa-ti dea doar materia din clasa a 4-a.
Nu te agita, si eu trec a 9-a, testele initiale nu se trec in catalog.In 5-8 nu m-am obosit la nici un test sa fac ceva, am luat inclusiv 2 la teste din astea, nu m-a interesat.
Nu te gandi ca trebuie sa iei note mari la testele astea ca sa faci impresie buna, majoritatea profesorilor sunt cu mentalitate comunista, in opinia lor elevul trebuie sa stea toata ziua in casa si sa toceasca, sa fie zombi, deci nu-ti bate capul cu ei, nu se merita.