| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de ajutor. Nu imi place matematica dar ma descurc la fizica, chimie si biologie. Imi place romana si limba engleza. As vrea sa dau la filologie dar la un profil real cred ca as avea mai multe posibilitati in viitor. Ce ar trebui sa aleg?
Bacul la mate il dai indiferent de profil? multumesc anticipat pentru sfaturi.

7 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

La filologie nu dai bacu' la mate, de asemenea, la acest profil din clasa a 11-a nu o sa mai faci fizica, ci multa istorie, latina(in unele licee si germana), romana, engleza, franceza, sociologie...Ai mai multe optiuni daca alegi un profil real, insa daca nu preferi matematica e cam greu happy Poti sa mergi la un profil de chimie-biologie, vei da bacu' la mate insa m2, un nivel mai scazut decat la clasele cu profil de matematica.Acum,depinde doar ce-ti place si ce vrei sa faci in viitor(daca te-ai hotarat). Succes!

| Blosssom a răspuns:

La real matematica e totul! Si totusi, poti gasi un liceu la care la stiinte ale naturii nu prea se face matematica foarte greu :-> La filologie ai multe oportunitati. Si eu sper sa fiu de la anul filolog happy
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te descurci la fizica, chimie si biologie, alege stiinte ale naturii. Ai zis ca-ti place si engleza... deci mergi la bilingv engleza. Bac la mate nu dai doar daca esti la filologie. Totusi bacul la mate e mai usor daca esti la stiinte decat cel pentru mate-infotongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut ma ajutati si ep mine la mate...va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa inveti

| laara a răspuns:

Eu vreau sa dau tot la filologiebatting eyelashes adica fac ce mi place love struck la filo nu dai bacu la mate pentru ca faci doar doi ani mate iar din clasa a XI a faci stiinte :*

| dany_7259 a răspuns:

Pai daca te descurci la fizica, chimie si biologie de ce nu dai la stiinte ale naturi? Este un profil foarte bun!