| Georgy98 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul celor stiutori. >: Deci, as dori sa dau la Academia Militara, vreau sa stiu ce probe/examene trebuie sa dau ca sa ajung acolo si as mai dori sa stiu cateva pareri legate de alegerea mea, daca esti o optiune buna, conditiile daca sunt bune,,, si tot ce cuprinde aceasta Academie.
multumesc frumos! happy

1 răspuns:
| LeeMaya a răspuns:

Buna!
Am avut un prieten care a vrut sa dea la un liceu militar
Prima 'proba ' de care trebuie sa treci este partea cu sanatatea, daca esti sanatos si nu ai probleme poti merge la probele unde in mai putin de cateva minute (2-3) trebuie sa te cateri pe niste scari laughing sa alergi, sa faci tractiuni, sa alergi printre niste obstacole. Alaturi de aceste aptitudini fizice a mai dat si un 'examen' de romana si matematica.
Consider ca alegerea ta este foarte buna si mult succes in continuare!