| lovemusic605 a întrebat:

Am o problema. Eu sunt in clasa a VIII-a. La scoala, m-am anuntat initial ca ma duc la trei olimpiade: la matematica, la geografie si la chimie. Cu toate acestea, in acest weekend am realizat ca poate ar fi prea mult sa ma pregatesc la toate aceste concursuri. Am decis sa renunt la chimie, deoarece si asa doamna profesoara nu-i in scoala decat luni si miercuri, de la ora 11 dimineata la 2 la amiaza (nu e titulara la noi la scoala). In plus, nu face decat sa ne dea mie si colegilor mei sa rezolvam (sau cel putin sa incercam) niste probleme mai grele in timpul orelor si acasa si rareori isi gaseste timp sa vina sa ne explice. Pe cand eu si inca un coleg aflat in aceeasi situatie, insa fiind mai hotarat sa renunte decat mine i-am spus problema, dumneaei i-a parut rau de acest lucru si ne-a zis ca nu avem nimic de pierdut la olimpiada si ne-a zis sa ne mai gandim bine pana miercuri. Oricum, nu ne poate obliga (a zis-o chiar dumneaei), insa parea destul de suparata. Voi ce spuneti? Sa ma duc la olimpiada de chimie? Nu as vrea sa mà fac de ras acolo. Nu renunt la matematica sau la geografie, unde chiar cred ca am sanse. Deci, ma duc sau nu? Raspundeti cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Fă ce crezi tu, nu te lăsa influențat de alții! La urma urmei te duci la olimpiadă pentru tine nu pentru profesoară sau altcineva nu te poate obliga nimeni!
Dacă nu vrei nu te duce. Iar dacă vrei, du-te nu ai ce pierde chiar dacă nu faci nimic.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Contează?
Poți să iei și 5!
Este o experiență nimic mai mult!
Nu te lua după ce zice unul și altul.
Dacă vrei du-te, dacă nu stai acasă! Nu ești obligată!
Dar eu unul m-aș duce, mai mult să mă obișnuiesc cu tipul examinării pentru capacite de exemplu la tine care va veni curând.

| lovemusic605 explică (pentru Azµre):

Sunt baiat, dar merci oricum de raspuns! laughing Stai linistit, ca si in alti ani am mai fost la olimpiade, deci cam stiu cum e un examen.

| Azµre a răspuns (pentru lovemusic605):

Fă ce crezi tu, nu te lăsa influențat de alții! La urma urmei te duci la olimpiadă pentru tine nu pentru profesoară sau altcineva nu te poate obliga nimeni!
Dacă nu vrei nu te duce. Iar dacă vrei, du-te nu ai ce pierde chiar dacă nu faci nimic.

| usurelu123 a răspuns:

Daca tu crezi ca poti sa treci du-te daca nu nu.