| Andie a întrebat:

As dori si eu sa aflu cateva informatii despre Facultatea de Chimie din cadrul Universitatii Bucuresti, daca stie cineva. Am consultat siteul, insa nu sunt prea lamurita. Care este diferenta dintre domeniile de licenta Chimie, Biochimie tehnologica si Chimia Mediului si ce se studiaza mai exact la fiecare? La care as avea mai multe posibilitati de angajare dupa ce termin? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Facultatea de Chimie este o facultate buna, dar la noi cu greu iti vei mai gasi un job, acceptabil platit, in acest domeniu.