| VallantEliza5 a întrebat:

Bună tuturor!

Îmi doresc să mă înscriu la facultate iar printre documentele necesare la înscriere mi se cere o adeverință medicală eliberată de medicul de familie.

Din păcate nu am asigurare de sănătate și nu sunt înscrisă la un medic de familie, momentan.

Medicul meu de familie a decedat în urmă cu 5 ani și nu știu ce s-a întâmplat cu dosarul.

Cum pot obține acea adeverință medicală?
Dacă merg la un cabinet al unui medic de familie, contra cost, îmi va elibera adeverința medicală?

Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa deces dosarele respectivului medic au fost preluate de alt medic de familie. Intereseaza-te cine este si la acela te duci pentru adeverinta.

| VallantEliza5 explică (pentru Ioandelasal):

Unde trebuie să mă interesez? Mulțumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru VallantEliza5):

Te poti interesa la orice medic de familie din localitatea ta, acesta ar trebui sa stie cine a preluat dosarele decedatului.