| Antonia02 a întrebat:

Buna tuturor. M-am gandit ca la anul` sa dau la o postliceala sanitara cu profilul asistenta farmaceutica. Ce parere aveti? e o postliceala grea? poti dupa ce termini sa-ti gasesti un job cu ajutorul acestei postliceala?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Am o cunostinta care a lucrat in invatamant si, cand s-a lamurit ca n-are nici o sansa cu obtinerea unui post titular, a renuntat, a facut aceasta postliceala si este asistenta farmaceutica chiar in centrul orasului! Spune ca a fost cea mai inteleapta hotarare a ei! Deci da, iti gasesti job fiindca sunt multe farmacii particulare.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca vei gasi un job! --- nu se stie, caci nu poti face previziune pe termen lung a pietei muncii!--- ceea ce trebuie sa stii este ca, un asistent Nu poate castiga cat un farmacist cu licenta! Daca este sa faci un efort, atat intelectual cat si financiar, de preferat, este sa fie unul de maxim folos. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce postliceală oferă loc de muncă? Trebuie să-ți cauți.
Dacă îți place, nu este o școală grea.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

E o meserie in care se castiga bine si e foarte cautata pe piata muncii. Nu pot sa-ti spun daca e grea sau usoara meseria de farmacist, dar nu poti sa faci ceva in viata fara sa nu muncesti, sa inveti si sa te pregatesti tot timpul in domeniul in care vei profesa.

| bogdan74688 a răspuns:

Nu prea ma pricep la sectorul asta, dar daca te descuri cu medicina, iti pot recomanda planu' meu
App, eu sunt din tm - fac un post-liceal la ana aslan, de 3 ani ( 600E/an ), iar apoi, ma duc in IT
Ca si exemplu, iti pot da o tipa, care a plecat prin firma, acum cateva luni, aproape 1 an chiar, si lucreaza in Roma; ca asistenta medicala rezidenta, lua 2300E/luna

PS: Prin cursuri si examene, in timp, poti creste in grad, deci si in salar, care oricum va creste, odata cu vechimea happy bafta

| Antonia02 explică:

Leguitoarea e clar ca nu vine angajatorul sa te ia de mana sa te angajaze, dar poate ca a fost grea intrebarea mea pentru tine...

| Antonia02 explică:

Ms pentru sfaturi