| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva unde pot gasi (online, free) "Decameronul" sau macar un rezumat (cat mai explicit)? Am tot cautat si eu si nu am gasit decat primele trei zile din el.
Daca stiti, va rog spuneti-mi si mie, pentru ca imi trebuie neaparat!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Http://en.wikisource.org/wiki/The_Decameron asta ar putea sa te ajute dar este in engleza:(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te supăra, "Decameronul" conţine 100 de povestiri scurte şi foarte scurte. Dacă le mai şi rezumi, nu mai rămâne nimic din ele, îsi pierd farmecul, pentru că au foarte mult. De ce nu o cauţi la o bibliotecă să o citeşti?
Te invit pe lecturirecenzate.ro! O să-ţi placă sigur!