| Maria95 a întrebat:

Sunt in clasa a X-a si sunt nehotarata in legatura cu facultatea pe care sa o urmez... Mi-ar placea sa urmez o facultate de medicina veterinara. Am cateva intrebari legate de acest lucru.Care este cea mai buna facultate de medicina din tara? Cum trebuie sa ma pregatesc pentru examen? Ce calitati trebuie sa mai posed pe langa dragostea de animale? Care ar fi materialele cele mai potrivite pe care as putea sa mi le achizitionez pentru studiu? Rog pe oricine are informatii despre acest subiect sa ma ajute. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Apreciez ca te intereseaza viitorul tau si este bine sa te interesezi.Din cate stiu eu,chimia si biologia sunt materiile cerute,o medie cat mai buna la terminarea liceului,lucruri pe care sigur le stii si tu.
Facultati de medicina veterinara sunt in Timisoara,Cluj, Iasi si Bucuresti.
Ti-as recomanda Clujul, facultatea este intre primele 12 din tara, uite si site-ul lor:
http://www.usamvcluj.ro/
Iti doresc sa-ti implinesti visul si sa ajungi sa faci meseria pe care o indragesti!
Bravo si mult succes!

| Maria95 explică (pentru greece12):

Multumesc mult pentru sfaturi! Insa mai am o intrebare: Care ar fi cea mai buna facultate din Bucuresti? Eu locuiesc in Ilfov... deci mi-ar fi mult mai usor sa urmez o facultate in Bucuresti. Multumesc frumos!

| greece12 a răspuns (pentru Maria95):

Uite aici: http://www.usamv.ro/ Si, vad ca e si in Craiova.

| Maria95 explică (pentru greece12):

Multumesc Frumos pentru tot!

| greece12 a răspuns (pentru Maria95):

Mult succes!