| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, toate tarile au armata, guvern, constitutie, ministere (ministerul culturii, ministerul educatiei, ministerul sportului, ministerul de interne), banci etc?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, toate au constitutie, organ legislativ, administratie (nu toate exact aceleasi ministere), economie (inclusiv banci) si instante judecatoresti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Catrice a răspuns:

Nu, România e unica d-aia vor toți sa ne invadeze laughing

| RKBlue a răspuns:

Nu,unele au pesteri in care zeii apei danseaza dezbracati martea si primesc banuti norocosi ca sa cumpere spiridusi.Acestia voteaza un rege si regele mananca iepuri de ciocolata ssi adoarme.In vis i se arata cum sa faca tot ce are nevoie tara, singur.
Ar fi fain daca unii ar gandi inainte sa puna o intrebare sau sa foloseasca google-ul.Ar afla multe lucruri.

Răspuns utilizator avertizat