| homosapiens a întrebat:

Buna!
Urmeaza sa imi aleg tema de licenta si intentionam sa aleg un studiu de caz legat de securitatea cibernetica dar asta presupune sa colectez date reale de la o firma ceea ce ma pune putin in dificultate. Cum as putea aborda o firma? A mai realizat cineva astfel de studii de caz? Impartasiti-mi din experienta voastra!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adresează-te unei entități bugetare. Poate o facultate/școală că tot e la modă "invățarea" online. Privatul nu o să-ți dea nimic.

| troleibuz a răspuns:

Printr-un email detaliat despre cine esti, ce doresti si cum le-ar putea fi si lor de folos studiul tau.