| YzaBella13 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti (daca stiti) informatii despre profilul economic. Teze,materii, bac. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand nu mai faci muzica si desen, iar dintr-a 11-a nu mai faci biologie, chimie si fizica.Intr-a 9-a ai ca module :patrimoniul unitatii, organizarea unitatii economice, calitatea produselor si serviciilor, in clasa a 10-a ai ca module:protectia consumatorului si a mediului, comunicare profesionala, contabilitate.Iar intr-a 11-a faci :marketing,organizarea resurselor umane,asigurari, contracte economice, contabilitate, planificare operationala, firma de exercitiu.Bac dai la romana, mate, competente digitale, engleza/franceza so proba la alegere logica/psihologie/geografie/economie.In clasa a 9-a si a10-a dai teza la mate, romana si prima limba moderna, iar intr-a 11-a dai la mate, romana si economie.
Intr-a 12-a nu stiu ce o se faca, fiindca acum am trecut intr-a 12-a.

| alexutza222 a răspuns:

La profil economic dai 3 teze pe semestru(romana, mate si proba profilului) spre deosebire de filierele teoretice. Iar la dac dai la fel ca tezele.

| twas a răspuns:

O sa ai din primul an cateva module.Matematica faci de 3 ori pe saptamana. Fizica, chimie si bio de 2 ori doar in clasa a 9-a si a 10-a. Din clasa a 10-a o sa ai mai multe module. Teza o sa dai in primul si in al doilea an din romana,mate si engleza,iar in ceilalti doi din romana,mate si economie. Bacul il dai din romana,mate, engleza, TIC si la alegere din geografie, economie, psihologie(sper ca nu am uitat ceva).