| elenapisy_4681 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Sunt in clasa aVa si marti dau teza la romana. Am doua subiecte unul cu o compunere obisnuit despre un text care mil dau ei, iar celalalt e cu caracteristicele textului la acelasi text. La primul e nota maxima 9, iar la al doilea e 10.
Sa nu uit la amandoua subiecte sunt si alte exercitii cu alte chestii.
Pe care sa-l fac? Eu stiu ca pot la primul da nu sunt sigura.

Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| Onutzyk a răspuns:

Si eu am teza la romana martihee hee

Eu zic sa lucrezi genuri de exerctii din ambele subiecte, si te hotarasti pe moment.

Dar nu am inteles fff bine, primiti ambele subiecte si va decideti asupra unuia sau spuneti dinainte...

Daca le primesti pe amandoua, citeste cerintele si, in functie de gradul de dificultate, te decizi pe moment

Daca trebuie sa spui dinainte ce subiect faci, eu cred ca mai bine al doilea thinking

4 răspunsuri:
| OfficialFallingStar a răspuns:

Buna!

Sincer, eu as alege a doua varianta, cea cu nota maxima 10 pentru ca nota de la teza e foarte importanta.

Pa, pa!

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Aha...deci sunt subiecte la alegere? mai stiu ca si la unele concursruri era asa. Mi se pare destul de aiurea ca la unul sa fie nota max. 9 si la altul 10. Hm. Poi, incearca sa-l faci pe ala de nota 10, dar poti sa-l faci si pe ala de 9 daca esti sigura 100% si nu-ti afeteaza media[nu stiu daca iti pasa de medie].

| Aysa19 a răspuns:

Primul si daca mai apuci faci si din al2lea.: care tii mai usor

| nononono1111111111 a răspuns:

Trebuie sa dai la ceea ce te simti tu in stare sa faci... Da la ceea ce stii ca esti capabila!