| AdZi a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a. Avand in vedere ca in primul semestru am luat nota 9 in teza de la romana, in cel de-al doilea semestru nota s-a intors cu sus-n jos. Mentionez sa spun ca profesoara de pe primul semestru era mult mai calma, iar profa cea noua este mult mai severa, in concluzie subiectele de teza pe care le-am dat erau mai avansate, cam de Bac. Vreau sa stiu cum pot sa-i spun mamei ce nota am luat, fara sa se supere?

3 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Zici că-s eu la chimie.laughingPe primul semestru am luat 10, iar pe asta...cred că iau un 4 sau ceva gen.Ce-i drept, nici nu prea mi-am dat silinţa, şi probabil şi tu ai făcut la fel.La română, sincer, tezele sunt chiar uşoare.Nu poţi să le compari cu bacul, deoarece intr-a 9-a, materia se bazează doar pe literatură.
E nota ta,-oricare ar fi aceea-, mândreşte-te cu ea, ai luat-o pe merit şi spune-i mamei tale care e.Nu înţeleg de ce va ascundeţi unii...Se supără, ştiu asta...dar mai ştiu că-i şi trece după.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa cum ne-ai spus-o noua.trebuie sa fi sincer cu mama ta, deci spune i exact asa fara nimic in minus fara nimic in plus.

| RAA a răspuns:

O sa inteleaga. la inceput e normal sa se supere, dar na big grin. mai bine ii spui tu decat sa afle ea singura, ca dupa e mai rau. Fa cum fac eu. gaseste un moment in care nu prea e atenta la tine, de exemplu cand se uita la telenovela ei, cand e mai linistita. bafta :d