| madalina13021997 a întrebat:

Buna
Voi ce metode folositi pentru a invata/memora mai usor?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Citesc de mai mult ori apoi incerc sa spun fara sa ma uit in caiet.

| AnnonnimGirrl a răspuns:

Hi! Eu imi scriu lectiile din nou, pe o foaie. Uneori cu diferite culori.
Ideea e sa fii atenta cand o copiezi; iti intra mult mai usor in cap big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Cand cites mă gandesc la ce citesc!
Nu mă uit pe pereti.

| zurick a răspuns:

Ehh nu ma descurc deloc cand vine vorba de memorat.Memorez pe moment toata lectia si o spun de n ori dar dupa vreo ora uit tot.

| Kirito21 a răspuns:

Eu invat mereu cu castile in urechi si cu muzica la maxim asa ma concentrez cel mai bine big grin incearca cu schite extrage intotdeauna ceea ce este esential si incearca sa nu-ti incarci memoria cu informatii care nu-ti sunt utile.

| ionutzxz a răspuns:

Ma motiveaza prietena mea! :
-Daca nu inveti sau nu ei nota mare nu o mai vezi!
rolling on the floor laughing

| Sonic2070 a răspuns:

Eu fac sport inainte sa imi fac temele, am citit multe reviste despre asta.