| Whiteshadow22 a întrebat:

Bună! Voiam să vă cer părerea în legătură cu o situație complicată și eventual să aflu ce variante de rezolvare am. Sunt o elevă de clasa a 12-a la un liceu cu predare în limba germană și anul ăsta dau bacul. De aprox. 2 ani mă pregătesc pentru examenul de medicină din Austria, care se ține anual în 5 iulie. Din păcate, anul acesta bacul are loc în iulie, iar ultima zi, cea de probă maternă, este tot pe 5 iulie, în același timp cu admiterea. Ce aș putea să fac, în afară de a nu da admiterea anul ăsta?
Orice răspuns îmi poate fi de ajutor, și dacă cineva s-a aflat într-o situație similară, vă rog să-mi scrieți cum ați procedat!

1 răspuns:
| trophin a răspuns:

Daca ai bacul in aceeasi zi sau aceeasi perioada, da bacul si poti merge cu bacul luat si ceri sa intri acolo unde vrei sau poti incerca in toamna. esti fata desteapta, nu te opreste un nimic