| Ank09Oana a întrebat:

Vreau o descriere a unui oras/regiune din Franta in franceza. Daca ma puteti ajuta cu cateja idei sau un site unde pot gasi ceva folositor. happy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tastezi numele regiunii pe Google si intri pe site-ul oficial, nu pe Wikipedia. Majoritatea regiunilor au site, evident, in limba franceza.
De exemplu: http://www.tourisme-champagne-ardenne.com/

| Ank09Oana explică (pentru ardnaxur1961):

N-ai putea sa-mi mai dai si alte site-uri asemanatoare? Eu am cautat cum mi-ai spus dar nu am gasit, iar regiunea asta as vrea sa o evit.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uita-te in manual! Sunt acolo toate regiunile! Incearca Bretagne, Haute Normandie, Alsace, Lorraine, Corse, Ile-de-France. Tasteaza pe Google si gasesti exact genul de link pe care ti l-am dat.

| Jamal_Boris_2000 a răspuns:

Nu stiu pe wikipedia