| Diaaaana a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de medicina si am inteles ca exista un manual de biologie cls a 11 de la o anumita editura de pe care se da examenul de admitere si nu gasesc nicaieri pe net specificat.Dau funda cine mi-l spune:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine te poti pregati din Compediu-Anatomia si fiziologia omului, editura Corint, autori:Cezar Th. Niculescu, Radu Cârmaciu. Grilele sunt formulate asemanator cu exprimarea din aceasta carte.

| Diaaaana explică (pentru anonim_4396):

Mersi multhappy! Esti la medicina sau cunosti pe cineva acolo?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diaaaana):

Nu, dar si eu vreau sa dau la medicina, iar cartea asta mi-a recomandat-o profa.

| Diaaaana explică (pentru anonim_4396):

Ok.

4 răspunsuri:
| Larrissa21 a răspuns:

La Bucuresti si Cluj se foloseste manualul de C.Niculescu, Dan Cristescu, B. Voiculescu s.a La celelalte facultati s-ar putea sa fie altele diferite. Incearca sa intrii pe site-ul facultatii si sa cauti acolo.