| Miclea_Vali_1979 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot gasi o extensie de fisier in calculatorul personal si daca se poate si ce reprezinta.

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Daca dai un search cu expresia *. extensie iti gaseste toate fisierele din comp cu extensia respectiva. In functie de tipul de os, search-ul se afla asezat in interfata diferit, dar se comporta la fel. In ce priveste ce reprezinta, dai un search pe Google cu expresia: "what is. extensie file" si probabil gaseti ceva care sa te lamureasca.