| Anonimuluscyk a întrebat:

Vreau sa stiu, in ce consta contestatia? Se reevalueaza lucrarea sau se da o noua lucrare?

Răspuns Câştigător
| Moncherie a răspuns:

Ti se reevalueaza lucrarea. Se ba intruni o noua comisie care iti va examina lucrarea. Acea comisie poate sa iti scada nota (daca gasesc greseli pe care ceilalti profesori nu le-au observat) sau sa o mareasca (daca considera ca lucrarea ta e de o nota mai mare fata de cat ai primit).

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă depui Contestaţie, atunci lucrarea îţi va fi RECORECTATĂ de o comisie formată din ALŢI 2 profesori!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu se va da o noua lucrare, ci se va recorecta lucrarea pe care ai dat-o, nota nou primita va fi definitiva.

| justsummer a răspuns:

Se reconestereaza lucrarea tu contesti nota pe care ai primit-o. Si un alt rand de corectori o recorecteaza. Daca e sub 9, 50 ramane nota de la contestatie daca e diferenta de 0, 5 pct. Daca e peste 9, 50 ramane nota din contestatie.

| lucifer12345678 a răspuns:

Se reevalueaza lucrarea
se poate da aceeasi nota sau mai mare sau mai mica

| AST88 a răspuns:

Se recorecteaza lucrarea de către o alta comisie