| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa stiu si eu in ce ar consta un transfer pe al doilea semestru de la un liceu la un alt liceu dar si la un alt profil tot la uman?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pentru a te muti la alt liceu trebuie sa faci o cerere de transfer, care sa ti-o aprobe directorul de la liceul unde esti acum. Cu cererea asta te prezinti la conducerea liceului unde vrei sa te muti. Din cate am auzit ar trebui sa ai media de admitere mai mare putin decat ultima medie de admitere cu care s-a intrat la acel liceu, dar nu stiu sigur. Daca profilul liceelor difera, va trebui sa dai si niste diferente, dar va trebui sa te interesezi exact la ce obiecte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca trebuie sa dai diferentele (niste teste la materiile importante de la acel profil) si sa ai media generala mai mare decat ultima medie din acea clasa, si media de admitere la fel cu media ultimului admis in acea clasa.Succes!