| AnnAMarya7597 a întrebat:

Buna!love struck

Vreau sa dau si eu la un liceu care are profil de Bingv Franceza.si nu stiu la care.imi puteti spune si mie nume de licee din Ploiesti cu acest profil si ce meserie as putea sa am?

Răspuns Câştigător
| SantaAndrei a răspuns:

@AnnAMarya_7597 partea cu drogatii partial ai auzit bine. doar ca sunt si foarte multe persoane de nota 20. drogatii gasesti in orice liceu, e un fenomen(din pacate) foarte raspandit in licee.

La partea cu materiile, da, se face destul de mult din ce ai zis tu, dar daca te duci pe la ore, si inveti putin acasa te descurci. Eu am ajuns mai mult din intamplare in Caragiale, dar nu mi-a parut nicio secunda rau.

Parti bune si rele gasesti in orice liceu. Uite, de exemplu in Caragiale: profii sunt in general ok si tin la elevi, NU e puscarie, poti pleca oricand(trebuie doar sa te pui bine cu gardienii si nu e greu), nu trebuie sa tocesti la fel de mult ca in alte licee...

Daca mai e ceva mai intreaba-ma, te pot ajuta happy

| AnnAMarya7597 explică (pentru SantaAndrei):

Poate ca sunt si eu enervanta.pentru ca o tin pe asta "Mihai Viteazu"dar nu stiu ce sa zic.
Am o profa tanara de franceza si ne spune sa ne tinem bine de treaba daca vrem in lmv si ca este foarte ok acolo.
Dar pe deasupra mai sunt si celalalte chestii legate de alte licee care ma deruteaza la maximmcryingnumai stiu nici eu ce vreau:-

4 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Eu am fost in 5-12 in CN Ion Luca Caragiale, si iti zic ca chiar se merita ca si liceu. Viata frumoasa, NO STRESS, inveti bine, liceu renumit.

Cu acest profil poti face absolut orice pe partea de real(matematica, profile economice, politehnica, posibilitati nelimitate). O sa ai un mare avantaj deoarece o sa stii foarte bine 2 limbi straine(franceza si engleza).

| AnnAMarya7597 explică (pentru SantaAndrei):

Sunt 2 probleme.eu am auzit ca in Caragiale sunt nmai drogatsi.bine asta nu ar fi o mare problema. cealalta e ca nu vreau sa fac matematica.fizica,chimiecryingAm o mare PROBLEMA cu ele!

| grgdlk a răspuns:

Colegiul national I L Caragiale, acolo sigur gasesti ceea ce cauti dar iti trebuie si o mediepe masura