| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Am împlinit vârsta de 18ani anul acesta în luna mai și sunt la liceu, intru clasa a 10-A. Și vreau să știu dacă mai pot lua alocația.

Deci în luna mai anul acesta am fost la secretariatul școlii și am depus o cerere pentru alocație și mi s-a spus că în septembrie tot anul acesta sa depun alt dosar pentru alocație.
Și întrebarea mea este în felul următor, eu o sa iau din urmă alocația dacă am băgat dosarul în luna mai și până în septembrie la următorul dosar? Ar trebui să iau pe 4luni din urmă. Sau se ia doar cât timp merg la liceu? Rog să răspundă doar cei care știu.
Vă Mulțumesc pentru timpul acordat!

O zi bună!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 18 ani trebuia să intri pe-a 12-a.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aveam 18 ani in clasa a XI-a.Nu toti parintii isi dau copiii la scoala la aceeasi varsta.

Si OP, se repeta intrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Și eu aveam 18 ani în a-11-a. Am terminat liceul la aproape 19, aproape 20 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu dar Nu mai m-am dus 2ani din cauza la "bulling"

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Ok, 2ani nu mai m-am dus din cauza la "bulling" Chestii de genul.
Dar în legătură cu răspunsul de l-am pus, Credeți că o să iau din urmă ceva bani?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Se zice bullying sau hartuire in romana.Nu ma pricep, dar tind sa cred ca nu.Nici studentii care trec de 26 de ani nu mai beneficiaza de anumite chestii deoarece aceea este varsta maxima, chiar daca persoana s-a inscris la prima facultate. Poti suna si intreba la secretariat pentru a afla concret, e posibil sa ai noroc.