| alin334 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care sunt la facultatea de medicina veterinara, sau cei care s-au interesat in domeniu, ce se da la testul de admitere la facultate? cum a fost in anii precedenti? se mai da test?

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

E admitere pe baza de dosar, nu e examen ca la medicina umana.
La Iasi a fost asa:
Criterii de admitere, dupa notele de la Bacalaureat:
» 50% nota la limba şi literatura română
» 50% nota la matematică/istorie sau una din probele scrise, la alegere
http://www.uaiasi.ro/admitere/

| alin334 explică (pentru Irena97):

Doamnee ce rahat... mersi...

| Irena97 a răspuns (pentru alin334):

Depinde in ce oras vrei sa dai tu, mai vezi pe net.

| alin334 explică (pentru Irena97):

Eu in Bucuresti as vrea sa dau. am cautat. nimic clar.

| Irena97 a răspuns (pentru alin334):

Acolo a fost un pic diferit dar tot fara examen:
70 % a contat media de la bac si 30 % una din notele de la bac la alegere ( vad ca putea fi si romana si matematica, chimie, biologie, geografie, fiecare unde a avut media mai mare -vezi dupa initiale la discipline asta):
http://www.usamv.ro/......2/mv_b.pdf